Dzieci

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki dla dzieci?

Drewniane zabawki powinny znajdować się w każdym pokoju dziecięcym. Produkty wykonane z tego materiału mają znacznie więcej korzyści niż zabawki plastikowe. Przede wszystkim produkowane są z naturalnych surowców, dzięki czemu są ekologiczne i całkowicie biodegradowalne. Pomagają wpłynąć na rozwój dziecka, a przy tym wykazują najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Czy drewniane zabawki są wytrzymałe?

Niestety, ale nadal na rynku znajdziemy wiele tanich plastikowych zabawek. Rodzice najczęściej decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ produkty tego typu charakteryzują się bardzo niską ceną. Trzeba jednak pamiętać o tym, że plastikowe zabawki posłużą znacznie krócej niż ich odpowiedniki w wersji drewnianej.

Decydując się na zakup plastikowych modeli mamy wpływ na zanieczyszczenie planety, ponieważ takie produkty nie ulegają całkowitej degradacji. Znacznie lepszym rozwiązaniem są wytrzymałe drewniane zabawki, które dodatkowo są ekologiczne i antyalergiczne.

Czy warto kupić kreatywne drewniane zabawki dla dziecka?

Rodzice, którzy chcą rozwijać wyobraźnię swojego malucha, powinni zainwestować w kreatywne drewniane zabawki. Pozwalają one pobudzić wszystkie zmysły u dziecka a przy okazji przysporzyć wiele radości z zabawy. Najprostszymi drewnianymi klockami można zbudować domek, wierzę czy samochodzik. Warto postawić na produkty sprawdzone od renomowanych producentów, które będą niezawodne i wyprodukowane z ekologicznych surowców.

Dla dziecka w wieku ok 6-24 miesięcy sprawdzoną zabawką jest kostka edukacyjna. Pomaga ona wpłynąć nie tylko na rozwój malucha, ale także na jego kreatywność i wyobraźnię oraz na chwyt. Za pomocą takiej zabawki można uczyć dziecko kształtów, kolorów czy cyferek.

Czy drewniane zabawki są bezpieczne?

Każda drewniana zabawka, zanim zostanie oddana do sprzedaży przez producenta, musi przejść test i uzyskać certyfikat. Dlatego też podczas procesu produkcji usuwane są wszelkie ostre krawędzie i kanty, którymi może skaleczyć się maluch. W ten sposób dziecko nie zrobi sobie nigdy krzywdy, tak jak to może być w przypadku zabawek wykonanych z plastiku albo z metalu.

Zabawka z drewna jest twarda i solidna, więc trudno ją złamać czy rozbić. Natomiast w przypadku połamania plastikowej zabawki, każdy odłamek może stanowić niebezpieczeństwo, zarówno w przypadku skaleczenia się, jak i połknięcia.

Bardzo dużą zaletą zabawek drewnianych jest również brak baterii. W większości przypadków nie mają zasilania na baterie, tak jak to jest z plastikowymi odpowiednikami, które mają wbudowane małe akumulatorki. Uszkodzenie takiej baterii może wiązać się z ogromnym niebezpieczeństwem, dlatego też warto unikać takich produktów. Należy decydować się na drewniane zabawki posiadające niezbędne certyfikaty jakości.

Szukasz sprawdzonych drewnianych zabawek dla swojego dziecka? Sprawdź sklep https://mojebambino.pl/684/Zabawki-drewniane!

Dodaj komentarz