Jesienny spacer
Dzieci

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Polska jesień potrafi być niezwykle kapryśna, przeplatając słoneczne dni z dniami chłodnymi i deszczowymi. Zmienna pogoda skutecznie utrudnia wybór odpowiedniego stroju dla dziecka na jesienny spacer. Maluszek nie może zmarznąć, ale nie może też się przegrzać, dlatego też ubranie pociechy jesienią stanowi niemałe wyzwanie dla każdego rodzica. Jak zatem ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jak ubierać dzieci na spacer jesienią: na cebulkę

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się metoda, która z powodzeniem była stosowana już przez nasze babcie czy mamy. Ubieranie dziecka na cebulkę to sprawdzony sposób, który pozwala uniknąć wychłodzenia, a także nadmiernego przegrzania. Założenie kilku warstw ubranek dziecięcych na spacer umożliwia dostosowanie grubości warstwy ocieplającej do aktualnie panujących warunków na zewnątrz. Jesienią nietrudno o wahające się temperatury, zwłaszcza gdy słońce chyli się ku zachodowi. Na jesienny spacer warto zatem zakładać kilka warstw wierzchnich na czele z ze sweterkami, bluzami i ciepłymi kurteczkami, które w każdej chwili można ściągnąć.

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer: jedna warstwa ekstra

W drodze do zapewnienia dziecka komfortu cieplnego na jesiennych spacerze jest zastosowanie kolejnej złotej zasady, czyli założenie maluchowi jednej warstwy więcej w stosunku do naszego stroju wyjściowego. Zatem jeśli wychodząc na zewnątrz w grubym swetrze i nie jest nam ani za ciepło, ani za zimno, maluszkowi należy założyć kurteczkę. Jeśli jednak w swetrze jest nam zdecydowanie za gorąco, założenie dziecku dodatkowej warstwy nie jest konieczne.

Zobacz także: https://e-web.pl/prezent-na-swieta-dla-mezczyzny-co-wybrac/

Jak należy ubrać dziecko jesienią: odpowiednie obuwie

Jesienna aura sprawia, że nawierzchnia po której biega dziecko często jest wilgotna lub obfitująca w kałuże. Dlatego też na jesienny spacer do lasu czy do parku należy założyć dziecku wygodne, ale wysoce solidne obuwie z materiałów wodoodpornych. Przemoczone buty to ostatnia rzecz, na którą chcemy narazić malucha jesienią.

Ciepłe ubranka dla dziecka: gdzie na zakupy?

Dzieci wyrastają ze swoich ubrań z prędkością światła, jednak to nie zwalnia nas z obowiązku zapewnienia mu odzieży dziecięcej najlepszej jakości. Nieograniczony wybór ciepłych i stylowych ubranek dla dziecka w sam raz na jesienne spacery znajdziemy w najlepszych galeriach handlowych. Złote Tarasy to prawdziwy raj dla każdego rodzica, który ceni sobie wysoką jakość wykonania ubranek dziecięcych, ale i różnorodność kolorów, wzorów i materiałów.

Na terenie największej galerii handlowej w Warszawie znajdziemy nie tylko sklepy dedykowane modzie dziecięcej, ale również „sieciówki”, które coraz częściej poszerzają swoją ofertę handlową o działy dla najmłodszych, gdzie dobranie stroju dla dziecka nie powinno stanowić większego problemu. Złote Tarasy pozwalają zaspokoić nie tylko potrzeby malucha, ale również odświeżyć naszą garderobę czy uzupełnić zapasy kosmetyczne. Zdaniem wielu najlepsze centrum handlowe w Warszawie zlokalizowane jest blisko głównych szlaków komunikacyjnych, a pojemny parking ułatwia życie zmotoryzowanym.

One thought on “Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Dodaj komentarz