zajecia dla dzieci
Dzieci

Jakie zajęcia dodatkowe dla dziecka warto wybrać?

Wybór odpowiednich zajęć dodatkowych dla naszego dziecka nie jest prostą sprawą. Znajdziemy bowiem wiele różnych rozwiązań, które będą odpowiednie, aby rozwijać naszą latorośl. Warto postawić na aktywności fizyczne, aby odpowiednio odciążyć dziecko po ciężkim dniu nauki jak i sprawić mu ciekawe hobby. To dobry sposób na zainteresowanie go sportem. 

Hokej na lodzie to niezwykle angażująca aktywność fizyczna

Ciekawym sposobem na rozwój dziecka jest zaangażowanie go w zajęcia sportowe takie jak hokej. Jest to zimowa dyscyplina uprawiana na lodzie, jako gra zespołowa. Polega ona na zdobyciu bramek poprzez przepuszczanie krążka po lodzie za pomocą kija hokejowego. Jest to sport coraz bardziej popularny w naszym kraju, a grono jego zwolenników ciągle się powiększa. To dobra wiadomość, bowiem jest to bardzo angażująca aktywność fizyczna pozwalająca jednocześnie na wspaniałą zabawę, co jest szczególnie istotne, aby zainteresować nasze dziecko. Możemy grać w hokeja zarówno amatorsko jak i zawodowo, każdy spędzony podczas gry czas będzie zaliczony do udanych. Wymaga on jednak nabycia odpowiedniej wprawy i umiejętności. Jednak jest to kwestia odpowiednich treningów i ćwiczeń do jazdy na lodzie.

Unihokej to dobra alternatywa dla tradycyjnego hokeja na lodzie

Dobrą alternatywą dla hokeja będzie unihokej. Jest to gra drużynowa uprawiana na hali. To bardzo szybka rozgrywka podobna do tej dyscypliny uprawianej na lodzie. Rozwiązanie to będzie odpowiednie dla tych dzieci, które nie czują się dobrze na tego typu nawierzchniach, ale są zainteresowane grą. Jest ono również o wiele mniej ryzykowne i bezpieczne dla graczy, dlatego śmiało można polecić je jako dobre zajęcia dodatkowe dla młodszych dzieci. Podczas uprawiania tego typu sportu nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych. To dobra forma spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Warto jednak pamiętać o wszelkich kwestiach bezpieczeństwa zachowania na hali sportowej.

Jakie akcesoria do hokeja i unihokeja wybrać?

Do właściwie przeprowadzonej rozgrywki niezbędny będzie kij do hokeja lub unihokeja. Wykonany jest on z materiałów o małej wadze aby zapewnić jak największe pole do manewru gracza. Warta uwagi jest także jego elastyczność, aby dobrze reagował na nasze ruchy podczas gry. Drugim niezbędnym elementem będzie z pewnością krążek do hokeja lub piłka do unihokeja.

Te pierwsze są dość grube i cieżkie, ich średnica wynosi około 7,6 cm i ważą minimum 156 g.  Piłka posiada średnicę o wymiarach 7,2 cm i o wiele mniejszą wagę- 23 g. Różnice te wynikają z różnych specyfikacji podczas gry. Jeśli posiadasz sprzęt na własność, to niezbędnym elementem wyposażenia może okazać się również pokrowiec na sprzęt.

Dobrej jakości akcesoria są gwarancją udanej rozgrywki

Poszukując dobrej jakości sprzętu, warto zainteresować się ofertą sklepu Decathlon. Oferuje on naprawdę solidne i profesjonalne akcesoria do hokeja i unihokeja. Podczas rozgrywki kwestie bezpieczeństwa są niezwykle istotne, dlatego też warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Nie zapomnij również o kasku i ochraniaczach.

Dodaj komentarz