Różności

Czy operacja nosa to rozwiązanie dla ciebie?

Garbaty, zakrzywiony, zbyt szeroki nos? Patrzysz na niego codziennie i ciągle czujesz, że chciałabyś zmienić coś w swoim wyglądzie. Decyzja o operacji nosa nie jest łatwa – wiąże się przecież z poważnym zabiegiem, który wymaga przejścia rekonwalescencji. Ale ta uciążliwość jest warta efektów, które później zobaczysz. Pacjenci są zgodni – operacja nosa to zabieg, który zmienia nie tylko wygląd, ale i samopoczucie na lepsze! Przeczytaj, dlaczego warto ją wykonać.

Operacja nosa – kiedy warto ją wykonać?

Każdy nos jest inny, niektóre są piękne, małe i zgrabne, inne niestety są przekrzywione, garbate lub zadarte. O ile ci to nie przeszkadza i w pełni akceptujesz swój wygląd, to nieperfekcyjny nos nie musi ci spędzać snu z powiek. Jednakże są osoby, które mają naprawdę duże problemy z wyglądem swojego nosa. Operacja nosa może być przeprowadzona w odniesieniu do części chrzęstnej, jak i części kostnej nosa – chirurg może zatem kształtować go w określony sposób, tak aby, jak najbardziej spełnić twoje oczekiwania co do wyglądu.

Jeśli nie operacja nosa, to co?

Niektórzy przed przystąpieniem do operacji nosa próbują innych o wiele mniej inwazyjnych procedur, które pomogą poprawić jego wygląd. Kobiety używają często makijażowych sztuczek, aby wyszczuplić swój nos – oczywiście nie trzeba dodawać, że jest to metoda dość uciążliwa i nietrwała, a więc nie rozwiązuje tak naprawdę problemu. Pewne problemy z wyglądem nosa rozwiąże również zastosowanie wypełniaczy – kwas hialuronowy potrafi zdziałać cuda, gdy nos ma lekki garbek lub, gdy jego czubek posiada wgłębienie. Co jeszcze? Czy wiesz, że korekta nosa jest również możliwa, dzięki zastosowaniu specjalnych nici? Tak, to nie pomyłka! Nici w sposób prawie nieinwazyjny potrafią podnieść opadający koniuszek nosa. Co łączy te wszystkie metody? Oczywiście fakt, że są o wiele mniej inwazyjne od operacji nosa. Z drugiej strony nie każdy problem z wyglądem nosa da się wyeliminować stosując te, dużo „lżejsze” metody. Czasem operacja nosa jest jedynym wyjściem, aby metamorfoza nosa była możliwa.

Jak przebiega operacja nosa?

Wszyto zależy od tego, z jakim nosem chirurg ma do czynienia i czy dokonuje korekty w obrębie części chrzęstnej czy kostnej. Do zabiegu stosuje się znieczulenie ogólne lub miejscowe (w zależności od zakresu operacji). Chirurg podczas operacji nosa wykonuje cięcia wewnątrz lub zewnątrznosowe. W ustalonym zakresie lekarz kształtuje nos, a następnie zakładana jest tamponada i gips (który usuwa się po ok. 7 dniach). Po operacji nosa (również w zależności od przypadku) ostateczny efekt pojawi się po ok. 4-6 miesiącach od operacji. W czasie formowania nosa, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie dopuszczać do przegrzewania oraz oziębiania miejsca operowanego. Należy również uważać, aby nie doprowadzić do pojawienia się urazów nosa (np. podczas zabaw z dziećmi, zwierzętami, czy podczas uprawiania sportów).

Jakie efekty da operacja nosa?

W zależności od przypadku wyrówna skrzydełka nosa, zlikwiduje garb, spowoduje, że nos będzie mniejszy, węższy i bardziej subtelny. Jednym słowem będzie wyglądał lepiej. Dlatego właśnie pacjenci decydują się na operację nosa – mimo tego, że zabieg może się wydawać, że jest uciążliwy, to efekty są tego warte!

Dodaj komentarz