fototapeta
Wnętrza

Dlaczego warto stosować fototapety we wnętrzach?

Niegdyś fototapety kojarzyły się źle – z płaskimi, brzydkimi widoczkami. Moda na nie właśnie dlatego pojawiła się nagle i równie szybko zniknęły. Pozostawiły jednak po sobie złe wrażenia – ogólnego kiczu i bezguścia. Teraz to wszystko się zmienia – można już z łatwością kupić piękną, doskonale wykonaną tapetę. Czy warto jest się na to zdecydować?

Czym jest fototapeta?

To nic innego jak odpowiednio dobrana grafika lub fotografia, która została wydrukowana na specjalnej maszynie drukarskiej, zwanej ploterem. Mogą przedstawiać właściwie dowolny obraz – wszystko zależy od tego, czego oczekuje osoba je zamawiająca i mieć dowolny wymiar. Najczęściej wybiera się wzór z tych, które dostępne są u danego producenta, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własną fototapetę w oparciu o własną fotografię, musi ona tylko spełniać konkretne wymagania techniczne.

Dlaczego warto zdecydować się na fototapetę?

Zapomnij o złym wrażeniu, które niegdyś sprawiały fototapety. Czasy się zmieniają, tak samo jak możliwości technologiczne. Wszystko idzie do przodu i teraz to bardzo piękne ozdoby. A przy tym znowu wracają do mody. Dlaczego warto jest się zainteresować fototapetami?

Pasują do każdego pomieszczenia

To prawda. Możesz się na nie zdecydować w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, gabinecie, a nawet poza swoim miejscem zamieszkania – ozdób nią ścianę w restauracji, na recepcji w hotelu czy we własnym salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Nadają się też do solariów, siłowni i klubów fitness. Innymi słowy: nadają się wszędzie i będą one prezentowały się dobrze i interesująco. Przyciągną wzrok i będą bardzo estetyczne.

Są bardzo praktyczne

Bardzo łatwo jest je zamontować i utrzymać w nienagannej czystości. Są samoprzylepne lub klejone na specjalny klej, dokładnie tak jak zwykłe tapety. Czasami możesz też od razu zamówić opcję ich montażu – wszystko zależy do sklepu, w którym je zamawiasz. Wystarczy je tylko delikatnie przetrzeć zwilżoną ściereczką, by prezentowały się dobrze. Te wykonane z materiałów wysokiej jakości są bardzo odporne na światło i nie blakną pod jego wpływem.

Optycznie powiększają małe wnętrza

Odpowiednio zastosowana fototapeta potrafi optycznie powiększyć nawet bardzo małe wnętrze. Żeby tak było należy dobrać odpowiedni wzór. Nadają się do tego celu wszystkie, które sprawiają, że we wnętrzu pojawia się wrażenie głębi, dlatego doskonałe są motywy przestrzenne, na przykład panoramy miast, które pozwalają oszukać ludzkie oko.

Dodaj komentarz