żyrandol
Różności

Moc kryształu we wnętrzach – dlaczego warto wybrać najszlachetniejszy rodzaj

Kryształ uznawany jest za najszlachetniejszy rodzaj szkła. Nie ma sobie równych, jeśli chodzi o przejrzystość i blask. Jego zastosowanie w domowych przestrzeniach wprowadza element elegancji i nonszalancji, ale również poczucie harmonii i dostatku.

Magiczny kunszt wykonania

Jeśli mowa o krysztale, na myśl nasuwa się kryształowy żyrandol, który przyjmuje się jako synonim luksusu. Skąd to skojarzenie z bogactwem? Z pewnością ze względu na wyjątkowe właściwości szkła kryształowego, ale także z powodu rodzaju jego produkcji. W dobie automatyzacji oraz masowej produkcji kryształ nadal wykonywany jest całkowicie ręcznie. Bardzo rzadka sztuka, jaką posiadają dzisiejsi hutnicy, ma w sobie coś magicznego. Długi i pracochłonny proces powstawania dodaje tajemniczego charakteru kryształowej kolekcji. Gotowa forma trafia do szlifierni, gdzie nadawane jej są misterne zdobienia. Dzięki nim oraz krystalicznej przejrzystości produkty z kryształu onieśmielają mieniącym się blaskiem. Dzięki idealnej przejrzystości i kunsztownie wykonanym szlifom mają niezwykłą umiejętność rozszczepiania światła.

Nieskazitelna renoma i blask

Kryształ jest pozyskiwany z naturalnych kruszców, których właściwości przewyższają materiały syntetyczne. Niezależnie od preferowanej stylistyki wnętrza przedmioty z naturalnych materiałów dbają o komfort i samopoczucie domowników. Przestrzenie, w których znajdują się kryształowe elementy, odznaczają się niezwykłą lekkością i harmonią. Wbrew mitom, kryształy nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Prawidłowe dbanie o kryształowe elementy w wystroju mieszkania sprawi, że ich niezwykły blask będzie cieszył latami.

Luksusowe zastosowanie

Kryształy nie muszą być nudne. Wazon czy wspomniany wcześniej żyrandol to dopiero początek imponującej listy dodatków, które mogą być wykonane z kryształu. Nawet w łazience możemy zastosować element z blaskiem oszlifowanego diamentu. Mowa o kryształowych umywalkach, które znajdziemy w ofercie Arezzo Crystals. Kolekcja tej marki z pewnością stanowi rozwiązanie dla pragnących wprowadzić do aranżacji łazienkowej element, który nada wysublimowanego charakteru całemu pomieszczeniu. Dla tych, którzy nie chcą ograniczać się jedynie do jednego elementu z kryształu, Arezzo Crystals zaplanowało wprowadzenie kolejnych dodatków ze szkła kryształowego takich jak mydelniczki, pojemniki na patyczki higieniczne czy waciki kosmetyczne.

Kryształowe dekoracje czy elementy wykończenia mogą być zastosowane w nieszablonowych połączeniach. Doskonale sprawdzą się nie tylko w stylu glamour, ale również w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, boho, art deco, industrialnym oraz vintage. Są również elastyczne pod kątem połączenia ich w estetyczny sposób z elementami z różnych materiałów, np. drewna, ceramiki czy kamienia.

Dodaj komentarz