technologia
Bez kategorii

Nowy inteligentny robot sprzątający Samsung Jet Bot AI+

Jet Bot AI+ jest pierwszym na świecie robotem sprzątającym wyposażonym w aktywny sensor 3D i rozwiązanie Intel® Movidius™, który dokładnie analizuje powierzchnię i plan mieszkania oraz optymalizuje drogę przemieszczania się urządzenia. Dzięki światowej klasy technologii rozpoznawania obiektów konsumenci mogą cieszyć się inteligentnym odkurzaniem bez obaw o drobne przedmioty pozostawione na podłodze, a także o wtórne zabrudzenia spowodowane kontaktem urządzenia z odchodami zwierzęcymi.

25 czerwca br. Samsung Electronics ogłosił globalną premierę nowego robota sprzątającego Jet Bot AI+, który niedawno pojawił się na polskim rynku. Po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES 2021 robot Jet Bot AI+ wzmacnia wiodącą pozycję firmy Samsung na rynku innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań optymalizujących procedury związane z domowymi porządkami.

„Jet Bot AI+ to produkt, który odzwierciedla ciągłe zaangażowanie firmy Samsung w to, aby tworzyć połączone w domowym ekosystemie urządzenia, które zapewniając dynamiczną wydajność mogą dostosować się do zróżnicowanych potrzeb naszych konsumentów” – powiedział Hyesoon Yang, Wiceprezes i Szef Zespołu Customer Experience Digital Appliances Business w Samsung Electronics Co., Ltd.. „Jesteśmy podekscytowani faktem wprowadzenia na rynek robota sprzątającego, który został wyposażony w wiodące w branży technologie wykrywania i rozpoznawania obiektów. Teraz, z pomocą robota Jet Bot AI+, sprzątanie staje się bardziej inteligentne i spersonalizowane, a także wygodne i wydajne” – dodaje.

Technologia rozpoznawania obiektów oraz napęd AI

Samsung Jet Bot AI+ to pierwszy na świecie robot sprzątający wyposażony w szerokokątną kamerę 3D o dużej głębi ostrości, która dokładnie skanuje szeroki obszar, aby uniknąć wciągnięcia małych, trudnych do wykrycia, obiektów na podłodze. Kamera 3D widzi na odległość do 1m, jej pole widzenia w poziomie wynosi 60 °, a w pionie 40 °. Dzięki temu może precyzyjnie wykrywać przeszkody o wielkości 1 cm i delikatnie je omijać. Ten przełomowy system wykrywania obiektów zapobiega utknięciu urządzenia na małych przeszkodach pojawiających się na ścieżce czyszczenia, a tym samym minimalizuje konieczność udziału człowieka w całym cyklu sprzątania.

Jet Bot AI+ jest również pierwszym na świecie robotem sprzątającym wyposażonym w rozwiązanie Intel® Movidius™, które zasila technologię rozpoznawania obiektów AI. Inteligentne rozwiązanie pozwala robotowi poruszać się z większą dokładnością, rozpoznając nie tylko obiekty na podłodze, ale także urządzenia i meble. Podejmując decyzje w sposób inteligentny, robot Jet Bot AI zapewnia dokładne sprzątanie wokół różnych przedmiotów, takich jak zabawki dla dzieci, przy zachowaniu bezpiecznej odległości od tych najbardziej delikatnych, takich jak wazony porcelanowe. Inteligentny robot sprzątający może również klasyfikować i omijać przedmioty, takie jak odchody zwierząt domowych, szklane kubki i kable elektryczne, jako niebezpieczne lub mogące powodować wtórne zanieczyszczenie.

Ponadto Jet Bot AI+ został wyposażony w sensor LiDAR, który precyzyjnie oblicza jego położenie. Wielokrotne skanowanie pomieszczenia w celu zebrania informacji o odległości pomaga mu zoptymalizować ścieżkę czyszczenia.Technologia ta umożliwia dokładną pracę urządzenia w miejscach słabo oświetlonych, także pod meblami, dzięki czemu występowanie martwych punktów jest ograniczone do minimum.

Wygodne i bezproblemowe sprzątanie z gwarancją użyteczności

Użytkownicy mogą zdalnie sterować i monitorować urządzenie Jet Bot AI+ za pomocą aplikacji SmartThings na swoich smartfonach. Dzięki funkcji Select & Go możemy zaplanować pracę robota sprzątającego wybierając do uprzątnięcia jedno lub wiele pomieszczeń. Aplikacja może być również wykorzystywana do niestandardowego definiowania wirtualnych stref Bez Dostępu, bez konieczności stosowania barier fizycznych, aby uniemożliwić urządzeniu wejście do niektórych obszarów.

Inteligentny robot sprzątający Samsung oferuje również funkcję rozpoznawania głosu Bixby, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać z poleceń głosowych do zaplanowania sesji czyszczenia, zmiany trybów, a nawet poprosić o wiadomości ze świata lub informacje na temat pogody. Przewodnik głosowy w języku polskim informuje nas o statusie sprzątania, a także o ewentualnych problemach.  Możemy korzystać także z Asystenta Google, dostępnego w języku polskim, aby głosowo uruchomić odkurzanie lub je przerwać kierując robota do stacji czyszczącej.

Dzięki bieżącemu raportowi sprzątania użytkownicy mogą w prosty sposób śledzić ruch robota Jet Bot AI+ na wirtualnej mapie swojego domu w czasie rzeczywistym. Mogą również zobaczyć gdzie zostało już posprzątane, a nawet wstrzymać urządzenie lub poinstruować, aby przestało czyścić. Po zakończeniu czyszczenia sprawdzimy historię pracy Jet Bot AI+. W ten sposób zobaczymy nie tylko które obszary zostały oczyszczone, ale także jak długo to trwało i jaką ścieżką podążał robot.

Co więcej, użytkownicy inteligentnego robota Jet Bot AI+, mogą zdalnie nadzorować swój dom za pomocą trybu Jet Live, który wykorzystuje przednią kamerę urządzenia do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji SmartThings. Tryb ten pozwala zaplanować monitorowanie domu, gdy przebywamy na urlopie, a także doglądać zwierząt domowych, gdy przebywamy w pracy lub gdy wybierzemy się do kina. W trybie monitorowania możemy pojechać w dowolne miejsce w domu i skorzystać z podglądu pomieszczenia. Inteligentne urządzenie obsługuje również szyfrowanie end-to-end, dzięki czemu nagrania wideo są bezpieczne i mogą być oglądane tylko przez autoryzowanego użytkownika.

Wydajne czyszczenie – od początku do końca

Dzięki zaawansowanym technologiom użytkownicy mogą znacznie dokładniej i wydajniej sprzątać swoje domy i mieszkania. Zastosowany w robocie sprzątającym Jet Bot AI+ silnik Digital Inverter maksymalizuje moc ssania, aby odkurzanie było bardziej efektywne. Dzięki funkcji inteligentnego sterowania nowy robot sprzątający jest w stanie określić nawet rodzaj powierzchni, którą musi oczyścić, a także ilość pyłu, która się na niej znajduje. Korzystając z tych informacji urządzenie może automatycznie regulować moc ssania w celu uzyskania najbardziej zoptymalizowanych efektów.

Robot Samsung Jet Bot AI+ posiada również szereg funkcji związanych z higieną, które umożliwiają nie tylko skuteczne czyszczenie, ale także bezpieczne zatrzymanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia, bez ryzyka, że wydostaną się z powrotem do powietrza. Zaawansowany 5-warstwowy system filtracji wychwytuje aż do 99,99% mikropyłów, w tym cząstki o rozmiarze 0,5 ~ 4,2 μm. Co więcej, wszystkie części i filtry można umyć pod bieżącą wodą, dzięki czemu utrzymanie urządzenia w czystości jest niezwykle proste.

Dodaj komentarz