kubek termiczny
Bez kategorii

Powrót na studia – o czym powinien pamiętać student

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy! 

Virtual keyboard

Wykładowcy bardzo szybko przekazują wiedzę, a Ty nie umiesz zdążyć zapisać wszystkich najważniejszych informacji? Co gorsza, nawet jeśli Cię się to już uda, to potem nie potrafisz rozczytać się sam po sobie. Jest na to proste rozwiązanie. Prowadź notatki w laptopie czy tablecie używając wirtualnej klawiatury na ekranie swojego ulubionego urządzenia. Ten bardzo funkcjonalny elektryczny gadżet niezwykle usprawni proces sporządzania notatek i pozwoli na zachowanie idealnego porządku.

Stylowy kubek to absolutna podstawa

Każdy student powinien wręcz posiadać swój kubek, z którego codziennie będzie spożywał aromatyczne napoje. Kawa podana w ulubionym gadżecie termicznym od razu smakuje lepiej. W ostatnim czasie najmodniejsze są kubki w stylu „keep cup”. Szklane, z designerską opaską, na pewno przyciągną uwagę i będą ekologiczną wersją dla tego papierowego. Jeżeli ciekawe, duża część kawiarni oferuje tańszą kawę, dla tych, którzy przyjdą z własnym naczyniem.

Studiowanie bez kawy nie istnieje – czyli ekspres do kawy w wersji mini

Jeśli kubek, to tylko w połączeniu z mocną, stawiającą na nogi kawą. Dlatego warto, aby studenci pożegnali się napojami z automatu i zainwestowali w niedrogą i parzącą wyśmienitą kawę – Mokinę. Poza atrakcyjną ceną i niskimi kosztami użytkowania, mogą poczuć się jak w prawdziwej włoskiej kawiarni.  Z takim urządzeniem bez problemu można zaparzyć wyśmienite espresso oraz przygotować kubek przepysznej i aromatycznej kawy, dzięki której łatwo zapomnieć o jej rozpuszczalnej wersji czy naparze pełnym fusów.

Coraz większą popularnością cieszą się elektryczne wersje takich urządzeń (np. Mokina marki Ariete), które w porównaniu do klasycznych kawiarek – nie potrzebują do parzenia nic więcej, niż zmielone ziarna kawy oraz dostęp do prądu.

Elektryczną wersję takiej kawiarki, szczególnie docenią studenci mieszkający w akademikach z ograniczonym dostępem do kuchni oraz wszyscy Ci, którzy nie chcą się odrywać od nauki podczas sesji. W Mokinie Ariete, można zaparzyć kawę bezpośrednio na biurku, a dzięki temu, można mieć ją zawsze przy sobie, nawet na wyjeździe.

Zadbaj o aktywność fizyczną – opaska zdrowotna

Oprócz nauki, siedzenia na wykładach i ćwiczeniach, każdy student powinien dbać także o odpowiednią ilość aktywność fizycznej w ciągu dnia. W tym celu przyda się elektryczna opaska zdrowotna, popularnie zwana „smartbandem”. Nosząc ją na naszym nadgarstku będziemy dokładnie wiedzieć co robimy. Ile kroków dziennie pokonujemy, ile przy tym spalamy kalorii, ile czasu poświęcamy w ciągu doby na sen i odpoczynek, jak również jak dużo przyjmujemy płynów. Wszystkie te elementy są kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia. Ważną funkcją jest także opcja przypomina nam o konieczności aktywności fizycznej, co jest dla każdego studenta mobilizacją i skłania do rozpoczęcia uprawiania różnego rodzaju sportów.

Soniczna szczoteczka do zębów z funkcjami smart – wygoda, komfort, najwyższa higiena

Student potrafi być roztargniony, zwłaszcza kiedy spieszy się na poranne zajęcia. Soniczna szczoteczka skonfigurowana ze smartfonem to bezcenny gadżet elektryczny każdego studenta. Przypomni rano o konieczności umycia zębów. Odezwie się także wieczorem, jak również przypilnuje jak długo szczotkujesz swoje zęby. Wszystko w trosce o zdrowy i piękny uśmiech każdego dnia.

Przenośna pamięć – designerski pendrive

Wiele materiałów na studiach przekazywane jest w formie elektronicznej. Dlatego każdy student powinien posiadać pendrive, który obowiązkowo musi mieć zawsze przy sobie. Nie jest tajemnicą, że to właśnie dodatki i gadżety tworzą nasz styl. Podaruj sobie unikatowy, drewniany pendrive z indywidualnym grawerem, a podawany wykładowcy z prośbą o przekazanie materiałów dydaktycznych stworzy nie mały zachwyt.

Na koniec warto pamiętać, że lista obowiązkowych zakupów na czas nowego roku akademickiego zawsze jest długa. Jeżeli chcemy rozsądnie dysponować „studenckim budżetem” warto myśleć długofalowo. Kawa z domowego ekspresu zawsze będzie tańsza niż ta z kawiarni, a opaska zdrowotna szybciej przypomni nam o aktywności fizycznej niż trener personalny.

Dodaj komentarz