jaka suszarke wybrac
Aktualności

Suszarka tradycyjna? Czy elektryczna? Popdpowiadamy

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak maszyny powoli przejmują kontrolę nad naszym życiem? Brzmi strasznie prawda? Niczym mroczny scenariusz z filmu science fiction, w którym wielkie roboty przejmują kontrolę nad światem.  Zastanów się jednak kiedy ostatni raz ręcznie prałeś ubrania? Kiedy zmywałeś naczynia bądź rozpalałeś ogień aby podgrzać wodę na herbatę? No właśnie. Większość z tych rzeczy robią za nas obecnie maszyny. Jak jest jednak z suszeniem prania?

Tradycyjne suszenie ubrań przechodzi do lamusa?

O ile pralki są powszechnie stosowane w każdym domu, tak z suszeniem ubrań po praniu nie jest już tak jednoznacznie. Znakiem rozpoznawczym większości rodziców małych dzieci są suszarki do ubrań porozrzucane po całym mieszkaniu obwieszone mokrym ubraniem.

Proces schnięcia naszych ubrań jest żmudny (zwłaszcza zimą), czasochłonny i niepraktyczny. Bądźmy szczerzy, tradycyjne suszenie ubrań to istny pożeracz naszego wolnego czasu. Zwłaszcza jeśli posiadamy w domu dzieci

O ile w lato proces ten jest znacznie przyspieszony, gdyż nasze ubrania wystawione na promienie słoneczne praktycznie schną w oczach, o tyle w pozostałe pory roku cały proceder jest zdecydowanie utrudniony. Niestety lato szybko się kończy, a pranie pozostaje z nami na zawsze (bardzo smutna wizja). Zimą ubrania ciężko schną, a w całym mieszkaniu unosi się zapach mokrego prania. Słabo przyjemna woń.

Tradycyjne suszarki jednak nadal mają spore grono odbiorców, którzy raz, że sceptycznie pochodzą do tematu suszarki elektrycznej, a dwa wychodzą z założenia, że im mniej elektroniki w domu tym lepiej (zwłaszcza ludzie starsi). Ciężko się z tym nie zgodzić przy obecnym kryzysie gospodarczym oraz rosnącymi na każdym kroku cenami prądu. Może być tak, że za jakiś czas wszyscy wrócimy do tradycyjnego suszenia ubrań. Ktoś jeszcze posiada w domu Franię?

Suszenie ubrań na miarę XXI wieku

Suszarki elektryczne zaś zyskują coraz większe grono odbiorców. Nawet sceptycy w tym temacie szybko się przekonują, kiedy mają okazję wypróbować to urządzenie. A to ze względu na kilka kwestii. Po pierwsze – oszczędność czasu. O wiele łatwiej jest wrzucić mokre pranie do suszarki, wcisnąć enter, a potem zapomnieć o niej na godzinę czy dwie, tylko po to by później wrócić i wyjąć suche, miękkie i puszyste ubranie.

Tradycyjna metoda, wymagałaby od nas znowu wyjęcia mokrego prania z pralki, wyciągnięcia z szafy suszarki tradycyjnej, rozwieszenia każdej jednej rzeczy, tylko po to żeby po wysuszeniu (czyli kiedy?) całość znowu ściągnąć i położyć na kupkę z rzeczami do prasowania. Można zmęczyć się od samego czytania.

Na rynku wyróżniamy obecnie trzy rodzaje suszarek elektrycznych:

  • Wywiewowe
  • Kondensacyjne
  • Z pompą ciepła

z czego w sklepach najczęściej spotkać można się z tym trzecim rodzajem suszarek. Są najbardziej ekologiczne oraz pobierają naprawdę mało prądu.

Suszarki elektryczne posiadają jeszcze jedną przewagę nad tymi tradycyjnymi. Mianowicie, jeśli suszysz ubrania tradycyjnie w mieszkaniu, to cała woda z ubrań zostaje w Twoim powietrzu, podczas gdy suszarka elektryczna zbiera całą tą wodę do specjalnego pojemnika. Zdrowiej prawda?

Tradycyja? Czy nowoczesność

Suszarki elektryczne to zdecydowanie krok naprzód, a decydując się na zakup takiej suszarki oszczędzisz mnóstwo czasu oraz energii. Wybór zostawiamy Tobie. Dowiedź się Tradycyjna czy suszarka elektryczna na pranie? Suszarki tradycyjne powoli odchodzą w zapomnienie, a rynek suszarek elektrycznych rośnie bardzo szybko.

Niezależnie jednak od tego, po której stronie barykady jesteś. Czy wolisz tradycyjne suszarki, czy te elektryczne, najważniejsze abyś Ty wiedział czego chcesz. Nie ma jednak sensu zamykać się na nowinki technologiczne gdyż nie raz stanowią one znaczne ułatwienie naszego życia.

Dodaj komentarz