zabieg hifu
Różności

Zabieg HIFU na płaski brzuch – alternatywa dla liposukcji

Wąska talia i płaski brzuch to atrybuty sylwetki, do których dążą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niestety w wielu przypadkach same ćwiczenia i dieta nie wystarczają, aby osiągnąć wymarzone efekty. Na szczęście są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pomagają w pozbyciu się nadmiaru tłuszczyku i poprawieniu napięcia skóry na brzuchu. W poniższym artykule przybliżamy technologię HIFU – nieinwazyjną alternatywę dla liposukcji.

Płaski brzuch bez liposukcji – czy to możliwe?

Systematyczna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to podstawa zdrowego stylu życia i utrzymania prawidłowej masy ciała, ale praktyki te nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. U wielu mężczyzn i kobiet oporne komórki tłuszczowe gromadzą się na brzuchu jako naturalny efekt uboczny starzenia się organizmu, działania gospodarki hormonalnej i predyspozycji genetycznych. Nawet przy zdrowych nawykach, uporczywe złogi tkanki tłuszczowej mogą być niemożliwe do zgubienia w naturalny sposób.

Jedną z metod usuwania „miejscowej otyłości” i uzyskania płaskiego brzucha jest liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej, ale jest to zabieg, na który wiele osób nie chce lub nie może się zdecydować. Dla osób, które obawiają się interwencji chirurgicznych, opracowane zostały metody dużo mniej inwazyjne, takie jak zabiegi HIFU na brzuch, np. z wykorzystaniem urządzenia Sono Queen stosowanego do modelowania sylwetki w katowickiej Klinice Miracki.

Co to jest HIFU?

HIFU to jedna z najpopularniejszych nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania skóry stosowanych obecnie w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Technologia ta wykorzystuje wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową, która ma zdolność docierania do głębokich warstw skóry i tkanki podskórnej. HIFU stymuluje nie tylko skórę, ale też tkankę tłuszczową i powięź mięśniową. W przeciwieństwie do podobnych technologii, takich jak fale radiowe, skoncentrowane ultradźwięki wnikają dużo głębiej w skórę, celując w miejsca, w których występują osłabienia strukturalne.

Zabieg HIFU na płaski brzuch to terapia, który wzmacnia „stelaż” skóry i przywraca jej właściwości podtrzymujące. Sprawdza się w przypadku:

  • zwiotczałej skóry po okresie ciąży,
  • efektów ubocznych odchudzania (wiotka skóra, miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej),
  • cellulitu,
  • rozstępów.

Na czym polega zabieg HIFU na płaski brzuch?

Zabieg na płaski brzuch wykonywany jest przez lekarza lub wykwalifikowanego kosmetologa. Specjalista dobiera parametry urządzenia do potrzeb pacjenta. Wybiera przede wszystkim głębokość, na której tkanki będą stymulowane. Urządzenie Sono Queen umożliwia pracę na głębokości od 2 do 6 mm. W przypadku zabiegu na płaski brzuch stosuje się zazwyczaj bardziej intensywną terapię. Urządzenie podgrzewa tkankę do 65-75°C. Wytworzone ciepło powoduje koagulację w głębokich warstwach skóry oraz uszkodzenie komórek tłuszczowych. Chociaż temperatura jest wysoka, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka.

Konsekwencją jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz napięcie skóry. Procesy te nie zachodzą jednak od razu, na efekt płaskiego brzucha trzeba poczekać kilka-kilkanaście tygodni. Organizm potrzebuje czasu, aby przetworzyć i usunąć uszkodzone komórki tłuszczowe za pośrednictwem układu limfatycznego. Podczas zabiegu zainicjowany zostaje również proces skracania włókien kolagenowych i produkcji nowego kolagenu. Skóra potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować, napiąć i ujędrnić. Co ważne, rezultaty pojawiają się już po jednym zabiegu i nie trzeba powtarzać terapii.

Jeśli chcesz poznać więcej metod na płaski brzuch, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz