jakie jest dzialanie tonku do twarzy
Aktualności

Tonik do twarzy — tego możesz o nim nie wiedzieć

Każda kobieta powinna dobrze poznać stosowane przez siebie kosmetyki do pielęgnacji twarzy lub takie, których jeszcze nie używa, a mogą przynieść naprawdę świetne efekty, jeśli tylko będą regularnie używane. Do takich z pewnością należy tonik do twarzy, którzy dość często jest niestety pomijany, a ma on naprawdę wiele korzystnych właściwości. Oto rzeczy, których można nie wiedzieć o toniku do twarzy. 

Mało znane informacje o toniku do twarzy

Przede wszystkim wiele kobiet, które wykorzystują tonik do twarzy lub chcą go kupić, nie ma pojęcia, że jest to kosmetyk, którego nie trzeba zmywać. Stanowi on bowiem bardzo płynne przejście pomiędzy fazą oczyszczania skóry oraz jej pielęgnacji. Zamiast zmywać tonik, wystarczy jedynie nałożyć na niego kosmetyk służący właśnie do pielęgnowania cery, czyli na przykład krem nawilżający do twarzy lub też odżywcze serum, bądź olejek. 

Kolejna rzecz, o której się często nie wie to, że tonik może zastąpić poranne mycie twarzy. Wtedy bowiem wykorzystanie samej wody znacząco wysusza skórę, a aplikacja żelu lub pianki może być po prostu niezbyt przyjemna. Korzystając z toniku, można z kolei wtedy delikatnie oczyścić cerę, a także wzmocnić ją przed całym dniem. 

Co zawiera tonik do twarzy? 

Oczywiście bardzo ważne jest dowiedzenie się o tym, co znajdziemy w takim toniku do twarzy. To właśnie jego składniki odpowiadają za pozytywne działanie toniku i sprawiają, iż ma on tak pozytywny wpływ na naszą cerę. Podstawowym składnikiem każdego toniku do twarzy jest naturalnie woda. Wynika to między innymi z tego, iż woda to jeden z najlepszych rozpuszczalników. 

W wodzie z kolei rozpuszczane są różnorodne składniki mające na celu wzmocnienie cery, oczyszczenie jej, czy też odbudowę warstwy lipidowej, dzięki której ze skóry nie ucieka woda. Do toników dodaje się takie substancje jak różnego rodzaju kwasy, witaminy, olejki, ekstrakty roślinne, a także probiotyki i wiele więcej. W ten sposób tonik do twarzy może poprawiać nawilżenie skóry, a także pozwolić na utrzymanie w niej większej ilości wody i tym samym poprawę jej jędrności. 

Jak powinno przebiegać prawidłowe stosowanie toniku do twarzy?

Aby prawidłowo użyć toniku do twarzy trzeba przede wszystkim, kiedy to zrobić. Tonizacja, czyli proces do którego potrzebny jest tonik stanowi środkowy etap dbania o cerę. Tonik nakładamy więc od razu po dokładnym oczyszczeniu skóry, a przed nałożeniem na nią kosmetyków pielęgnacyjnych. W ten sposób do końca oczyszczamy cerę, a także poprawiamy absorpcję kremu, czy też serum nawilżającego. 

Dodaj komentarz