maseczki do wlosow
Aktualności

Domowe maseczki na włosy — receptury, które warto znać

Kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów kojarzą nam się z koniecznością pozostawiania sporych sum w drogeriach. Na szczęście nie musi tak być i jest szansa na zmianę tego, przynajmniej w wypadku jednego kosmetyku. Są nim maseczki na włosy, czyli odżywcze specyfiki nakładane na włosy przed ich umyciem. Te można z powodzeniem wykonać w domu, wykorzystując do tego popularne składniki. Oto receptury, które zdecydowanie warto znać. 

Składniki, które warto posiadać, by wykonać maseczkę na włosy

Z reguły kosmetyki do włosów kojarzą nam się z przygotowywanymi przez długi czas i testowanymi recepturami, które największe koncerny dopracowały do perfekcji. Domowe metody mogą się jednak sprawdzać równie dobrze, gdyż również są testowane od lat i świetnie znamy ich efekty. 

Jakie więc składniki mogą się przydać, gdy marzy nam się domowa maseczka na włosy? Przede wszystkim róznego rodzaju bazy, które nadadzą masce odpowiedniej konsystencji, jednocześnie zapewniając różne potrzebne jej właściwości. Mogą to być na przykład oleje i olejki. Często używana jest oliwa z oliwek, olej kokosowy, czy też olejek arganowy. Ponadto można zastosować na przykład mleko.

Inne warte uwagi składniki, które są używane w maseczkach na włosy to jajka, awokado, miód, drożdże, banany, kozieradka, sok z cytryny, jogurt naturalny, czy też olejek rycynowy. Wszystkie z nich są więc dość łatwo dostępne, a większość można bez większych problemów zakupić w sklepie spożywczym. 

Przydatne receptury na maseczki na włosy

Pierwsza receptura na maseczkę na włosy ma nac celu pomóc z przetłuszczaniem. W tym celu trzeba wykorzystać drożdze spożywcze. Je łączy sie z takimi składnikami jak jajka oraz olejek rycynowy, a całość uzupełnia się miodem lub mlekiem. Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników wystarczy zaaplikować taką maskę i nieco ogrzewać włosy suszarką po ich uprzednim przykryciu. 

Kolejna maseczka również wykorzysta miód. Jest ona bardzo prosta, gdyż składa się jedynie z dwóch składników. Stanowi ona świetną pomoc dla kobiet z mocno puszącymi się włosami. Wystarczy bowiem zmieszać dokładnie taką samą ilość miodu i oliwy z oliwek, by uzyskać pomocną maseczkę na włosy. 

Bardzo użyteczne są też jajka. Są one bogate w składniki odżywcze i wystarczy wziąć jedno jajko, a do niego dodać składniki takie jak pół awokado, jedną lub dwie łyżki jogurtu naturalnego, łyżeczkę miodu oraz łyżkę oliwy z oliwek. W ten sposób można uzyskać leczniczą maseczkę na włosy, którą wystarczy trzymać przez pół godziny na włosach.

Dodaj komentarz