adopcja psa
Różności

Dlaczego warto adoptować psa?

Schroniska są pełne psów, które czekają i mimo upływu czasu wcale nie tracą nadziei, że uda im się znaleźć własny, ciepły i kochający dom. Często możesz spotkać się z różnymi akcjami, które mają na celu zachęcenie ludzi do tego, by odwiedzali schroniska. Jeszcze nie jesteś do tego przekonany? Sprawdź, dlaczego warto jest to zrobić.

Zyskujesz przyjaciela na długie lata

To przede wszystkim! Psy, które z wytęsknieniem czekają na to, aż przyjdzie jakiś człowiek i ich ze sobą zabierze, są niezwykle wdzięcznymi stworzeniami i obdarzają swoich opiekunów całym oceanem bezwarunkowej psiej miłości. Taki czworonóg będzie Twoim oddanym kompanem i pełnym uczuć przyjacielem, który zawsze będzie się szaleńczo cieszył na Twój widok. A to coś, co potrafi poprawić nawet bardzo zły humor po całym dniu ciężkiej pracy.

Wolontariusze i pracownicy schronisk potrafią dopasować psa do Twojej osobowości

To bardzo ważne! Osoby, które zajmują się zwierzętami w schroniskach mogą coś o nich powiedzieć. Zadaniem wolontariuszy jest też między innymi obserwowanie ich, by móc jak najlepiej określić ich charakter oraz styl bycia. W ten sposób osoba spokojna, która prowadzi bardzo domowy tryb życia będzie mogła przygarnąć kanapowca, który najbardziej lubi spać i być głaskanym. Z kolei osoba bardzo aktywna stworzy dom psu, który uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, biegać i się bawić. Osoba, która ma już w domu jakieś zwierzaki zapozna się z takim psem, który bez problemu się z nimi dogada, a osoba z dziećmi dostanie psiego miłośnika maluchów. To bardzo ważne, by stworzyć dobry dom.

Nie wspierasz nielegalnych pseudohodowli

Psuedohodowle są prawdziwą zmorą dzisiejszego świata. Psy, które są tam przetrzymywane bardzo cierpią, często też są głodne, eksploatowane ponad miarę, a gdy przestaną być potrzebne są zabijane lub wyrzucane. Szczeniaki sprzedawane są po cenach niższych niż w legalnych hodowlach, ale nie mają rodowodu (a więc nie są rasowe), często pochodzą z chowu wsobnego i mogą mieć wiele ukrytych chorób genetycznych. Tak naprawdę w takich sytuacjach kupujesz kota w worku, a przy tym dokładasz się do cierpienia zwierząt. Schronisko jest dużo bardziej etycznym wyjściem.

Ratujesz życie czworonoga i odmieniasz jego świat

Nie jesteś w stanie uratować wszystkich i zmienić całego świata. Ale jeśli przygarniesz jednego psa, cały jego świat się zmieni. I to na lepsze! Zamieni zimny, smutny schroniskowy boks na własne legowisko i ciepły dom. A to, co najważniejsze – zyska miłość, której tak potrzebuje i łaknie, więc będzie bardzo szczęśliwy.

Dodaj komentarz