styl skandynawski
Wnętrza

Różne wersje stylu skandynawskiego. Poznaj je!

Styl skandynawski jest bardzo modny i lubiany. Coraz więcej o nim słychać i to już od lat. Ten stan rzeczy nieprędko się zmieni. Choć moda jest bardzo kapryśna i zmienna, styl skandynawski znalazł już swoje miejsce i zdobył serca ludzi, więc będzie trzymał się bardzo mocno. Z biegiem czasu też ewoluował i obecnie możesz urządzać wnętrza skandynawskie tak, by były one od siebie znacznie różne, a przy tym nadal tak samo piękne.

Styl skandynawski wcale nie jest jednolity!

Myli się każdy, kto twierdzi, że jest inaczej. To nie jest monolit, coś, co zostało stworzone według jednych, jasno określonych zasad i w związku z tym nie wolno tego zmieniać. Sztuka wprost nie znosi ograniczeń, a przecież aranżacja wnętrz jest formą sztuki i temu nie można zaprzeczyć ani tego ukryć. Dlatego całkiem normalną sytuacją jest to, że styl się zmienia w swoim własnym obrębie i ewoluuje w coś całkiem innego. Z jakimi rodzajami stylu skandynawskiego możesz się spotkać w dzisiejszych czasach? Sprawdź, być może coś przypadnie Ci do gustu!

Wersja folk

Tu przede wszystkim liczy się naturalność i prostota. W cenie są też elementy wykonane własnoręcznie. To właśnie one sprawiają, że pod względem kolorystycznym jest to najbardziej barwna wersja tego stylu. Mogą się w takich wnętrzach pojawiać kolorowe dywaniki, wykonane z drewna lampiony, różnego rodzaju dekoracyjne figurki oraz ozdoby wykonane z filcu – najlepiej właśnie własnoręcznie, by były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Tutaj także jest przestrzeń do tego, by połączyć styl skandynawski z elementami, które pochodzą z naprawdę bardzo różnych części świata.

Scandi chic

To jedna z nowszych odmian tego rodzaju aranżacji wnętrz. Najważniejsza jest tu duża obecność elementów, które są w kolorze złota – zwyczajnego i różowego, mosiądzu oraz miedzi – występują one zarówno w wersjach matowych, jak i błyszczących. Ważne są też miękkie i puszyste futra, które robią odpowiednie wrażenie. Można tu postawić na dużo lamp, zwłaszcza tych, które mają szklane kosze, odpowiednio przeskalowane w procesie produkcji i dizajnu.

Styl gustawiański

Tutaj ważne są dodatki i różnego rodzaju elementy, które pochodzą właśnie z epoki gustawiańskiej. Są one dość ciężkie, a przy tym styl ten opiera się przede wszystkim na różnorodności faktur i różnego rodzaju przecierkach. Nie jest on jednak przytłaczający, bo doskonale prezentuje się na tle ścian jasnych i utrzymanych w neutralnych kolorach. Za elementy dekoracyjne robią przedmioty wykonane z naturalnych materiałów.

Dodaj komentarz