wolontariusz
Różności

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Wolontariuszom nikt nie płaci za ich ciężką pracę i poświęcenie. Nie dostają za to żadnych pieniędzy. A mimo to nadal jest mnóstwo chętnych do tego, by zająć się wolontariatem. Też się nad tym zastanawiasz? Wahasz się, bo nie wiesz, co możesz zyskać za poświęcenie swojego czasu i energii na działania na rzecz innych? Przekonaj się, co daje to zajęcie.

Zdobywasz cenne doświadczenie zawodowe

Wolontariusze działają w najróżniejszych obszarach – pomagają ludziom i zwierzętom. Zajmują się rozmowami, negocjacjami, tworzeniem dokumentacji czy przygotowywaniem wydarzeń kulturalnych lub sportowych. To pomaga zdobyć naprawdę bardzo cenne doświadczenie zawodowe na wielu frontach. Pracodawcy cenią sobie tego typu zajęcia i przychylniej patrzą na osoby, które są w stanie dać coś od siebie innym całkowicie bezinteresownie.

Spotykasz się z ciekawymi ludźmi

Wolontariat przyciąga naprawdę interesujących ludzi. Nierzadko znajdziesz ich również pośród tym, którym pomagasz. Wszystko zależy od tego w jakim obszarze się udzielasz. Samo poszukiwanie sponsorów na różnorodne wydarzenia też daje Ci możliwość zetknięcia się z interesującymi ludźmi, którzy są w stanie poszerzyć Twoje horyzonty. To też może zaprocentować w przyszłości, bo im więcej osób znasz, tym bardziej zwiększasz swoje szanse na to, że ktoś będzie mógł, na przykład, polecić Twoją kandydaturę w danej pracy.

Zawiązujesz przyjaźnie i poszerzasz swój krąg znajomych

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólne zainteresowania. Spośród grona innych wolontariuszy możesz znaleźć naprawdę oddanych przyjaciół na całe życie lub chociaż osoby, do których będziesz mógł się zwrócić, gdy sam będziesz tej pomocy potrzebował. Wspólne doświadczenia zbliżają do siebie. W ten sposób poszerzasz swój krąg znajomych, a każda osoba może coś wnieść do Twojego życia, czegoś Cię nauczyć lub zarazić pasją do robienia innych rzeczy. Zdarza się również, że wolontariusze podczas wykonywania zadań poznają swoje drugie połówki.

Pomagasz innym i spełniasz potrzeby własnego serca

Pomoc innym to nadrzędna wartość, która stoi za całą ideą wolontariatu. Ludzie lubią pomagać innym, bo niesie to radość i uczucie spełnienia. W ten sposób też spełniasz najgłębsze potrzeby własnego serca i w pożyteczny sposób spędzasz czas. Nie zawsze jest on przyjemny, ale na dłuższą metę bywa naprawdę bardzo satysfakcjonujący, gdy obserwuje się efekty swojej pracy lub słyszy za nią podziękowania od innych osób. To też sposób na to, by czuć się potrzebnym i nadać swojemu życiu zupełnie nowy, dużo lepszy kierunek.

Dodaj komentarz