makijaz
Aktualności

Trendy w makijażu w sezonie wiosna-lato 2023

Wśród najbardziej gorących trendów w sezonie wiosna-lato 2023 w makijażu znalazło się miejsce na odpływanie na fali pozytywnych emocji. W praktyce oznacza to, że warto jest otworzyć się na szaleństwo koloru, na niebanalne łączenia, odważne podkreślania oczu czy też ust. Jeśli jednak nie do końca jesteśmy przekonani do tego rodzaju działań, to bez obaw, nie będzie to oznaczało, że nie możemy wyglądać stylowo. Najważniejsze jest poczucie komfortu. Sprawdźmy więc, jak pogodzić ze sobą chęć bycia modnym z chęcią bycia na topie, z pan brat z najnowszymi trendami w makijażu wiosna-lato 2023.

Modny makijaż wiosna-lato 2023 – postaw na naturalny wygląd

Naturalny makijaż – o jakim mowa w praktyce? O takim, w którym do głosu wchodzi prawdziwe piękno, pozbawione fluidów, pudrów czy też rozświetlaczy. To skóra, która czasem ma skłonności do świecenia się, innym razem zaróżowienia, a jeszcze innym do tego, że występują na niej zmarszczki. Naturalne piękno jest godne pochwały i tego, aby się nim cieszyć każdego dnia. Najważniejsze jest to, aby poznać potrzeby swojej skóry, a następnie potrafić im sprostać. Oznacza to, że krokiem nr 1 jest stawianie na kompleksową pielęgnację skrojoną na miarę potrzeb. Wizażyści przekonują, że nie ma to, jak bycie sobą, w każdym aspekcie naszego życia, także makijażowym.

Modny makijaż wiosna-lato 2023 – moc koloru

Nadchodzące ciepłe miesiące to prawdziwy festiwal kolorów, które sprawiają, że nawet najbardziej nudna stylizacja nabiera blasku. Mowa przede wszystkim o błękicie, który pojawia się na powiekach w wersji totalnej. Oznacza to, że na próżno go szukać jako kreski. Rządzi bezkarne pokrywanie całych powiek – to jest bez wątpienia przepis na jeden z najbardziej modnych makijażów 2023.

Do łask projektantów wkradł się także oranż. Co więcej – zdjął on z podium popularności kolor czerwony, to jest naprawdę gorący hit, którego nie spodziewał się chyba nikt. Sądzono, że czerwień jest niezagrożona, ale moda pokazuje, że potrafi zaskoczyć. Wiosna-lato 2023 będą więc należały do odważnych ust w kolorze oranż lub też tego samego odcienia, który pojawi się na powiekach.

Modny makijaż wiosna-lato 2023 – metaliczny blask

Kolejnym trendem w makijażu wiosna-lato 2023 jest stawianie na metaliczny blask na powiekach. Co więcej, może on wystąpić także tylko w wersji w kącikach. Bez względu na to, na jaki wariant postawimy możemy być pewni tego, że sprawimy iż nasze oczy nie pozostaną obojętne spojrzeniom przechodniów, a stylizacja zyska bardzo wyraźny charakter.

Dodaj komentarz